23 Kasım 2014 Pazar

Planlı Doğum, Plansız Ölüm !

Yok yok doğumun planlısı olmamalı. Doğumda ölüm gibi plansız olmalı, üç vakte kadar olacağını bilsekte, tam üç gün sonra olacağını bilmemeliyiz.

Bundan tam iki buçuk yıl önce de aynı duyguları yaşamıştım. BURADA
Şimdi de öyle...

Evet kağıt üzerinde; daha risksiz, kimileri için daha stressiz, daha.. olabilir. Ama öyle değil bence, İşin sürprizi kaçıyor! :) Yok o kadar basit değil..
Hani irademizle yön veremediğimiz şeyler var ya, kader dediğimiz. İşte onların öyle olmasının büyük hikmeti var.

"Kontrol duygusu" işte bu duygunun dengeli hali yararlı olsa da her şey gibi özünde faydalı olan bir şey dozunun aşınca kötü etkiler doğuruyor.
Her şeyi en planlı, en donanımlı, en uygun zamanda yapma kaygısı ve ters giden en ufak bir durumda koca binanın çökmesi!... Halbuki normalde o sarsıntı bir tuğlayı yerinden oynatmalıydı... Gel gör ki o kadar kaptırıyoruz ki her şeye, 'kendi kendimize yettiğimizi' sandığımız an hüsrana uğruyoruz esasen... Rabb olan Yüce Allah, tekrar tekrar, ayrıntısıyla, kolay anlaşılır bir dille Vahiy'de, hayattın içinde anlatıyor aslında; okumasını bilene...

Ölümümüzün planlı olduğunu düşünsenize bir... Üç gün sonra mesela.. Son gün geldi, her şey hazır! İyi mi olurdu sizce?! Bence insan bu kadar yükü kaldıramaz..

Neyse işte yani diyorum ki planlı yapmayın şu sezaryenleri!... :/

2 yorum:

Bize Her Yer Okul dedi ki...

:) benimki Planlı değildi normal dogum ümid ederken sezeryana döndü. Sadece dogum seklı degıl hayati ozellıkle ısın ıcınde coçuklar varsa planlamak hayati daha da zorlastırıyor.

GRİ LADY dedi ki...

Benimde planlı değildi ama dualıydı diyelim...
İçten içe hep sezeryan istemiştim ve son dakika gelişmesi ile öyle de olmuştu...

Doğu Ekspresi Yolculuğu, Altı Çocuklu

- Doğu Ekspresi'ne bilet alayım diyorum? - Çok güzel olur. Diğer seyahatlerimiz gibi, yine böyle başlayan bir yolculuk... ...